23.4 C
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

23.4 C

Η Ισλανδία “κέρδισε” την ισοπαλία από την Αργεντινή- Μοιραίος ο Μέσι

Η Αργεντινή δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα της στο Μουντιάλ της Ρωσίας καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ισλανδία για τον Δ΄όμιλο της διοργάνωσης. Μοιραίος για την ομάδα του ο Λιονέλ Μέσι ο οποίος έχασε πέναλτι και μαζί την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην Αργεντινή.

Το σκορ για την Αργεντινή άνοιξε ο Κουν Αγκουέρο στο 19ο λεπτό , ισοφάρισε για την Ισλανδία ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού Φινμπόγκανσον στο 23ο λεπτό ενώ ο Λιονέλ Μέσι έχασε πέναλτι στο 64΄.

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Χόρχε Σαμπάολι): Καμπαλέρο, Ταλιαφίκο, Μπίλια (54′ Μπανέγα), Μέσα (84′ Ιγκουαΐν), Μασεράνο, Μάρκος Ρόχο, Οταμέντι, Σάλβιο, Μέσι, Ντι Μαρία (75′ Παβόν), Κουν Αγουέρο.

ΙΣΛΑΝΔΙΑ (Χέιμιρ Χάλγκριμσον): Χάλντορσον, Σέβαρσον, Ρ. Σίγκουρντσον, Γκούντμουντσον (63′ Γκίσλασον), Μπιάρνασον, Γκ. Σίγκουρντσον, Άρνασον, Γκούναρσον (76′ Σκούλασον), Μάγκνουσον, Χάλφρεντσον, Φινμπόγκασον (89′ Σιγκούρνταρσον).