Search

O καθρέπτης του Μουντιάλ

301

O athina984.gr  σας παρουσιάζει το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες, τις κάρτες και τους  σκόρερς του Μουντιάλ 2018.

Όμιλος Α’
1η Αγωνιστική

Ρωσία-Σαουδική Αραβία 5-0
Σκόρερ: Γκαζίνσκι (12′), Τσερίσεφ (43′, 90’+1′), Τζιούμπα (71′), Γκολόβιν (90’+5′).

Αίγυπτος-Ουρουγουάη 0-1

Σκόρερ: Χιμένεζ (89′)

2η Αγωνιστική

Ρωσία-Αίγυπτος 3-1

Σκόρερ: 47′ Φατί (αυτ.), 59′ Τσερίσεφ, 62′ Τζιούμπα/ 73′ Σαλάχ (πεν.)
Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία (20/6), 18:00

3η Αγωνιστική

Ουρουγουάη-Ρωσία (25/6), 17:00

Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος (25/6), 17:00

Βαθμολογία

Ρωσία 6 8-1
Ουρουγουάη 3 1-0
Σαουδική Αραβία 0 0-5
Αίγυπτος 0 1-4
Όμιλος Β’
1η Αγωνιστική

Μαρόκο-Ιράν 0-1
Σκόρερ: 90’+4′ Μπουαντούζ (αυτ.)

Πορτογαλία-Ισπανία 3-3
Σκόρερ: Κριστιάνο Ρονάλντο 3′, 44′, 88’/ Ντιέγκο Κόστα 24′, 55′, Νάτσο 58′

2η Αγωνιστική

Πορτογαλία-Μαρόκο (20/6), 15:00

Ιράν-Ισπανία (20/6), 21:00

3η Αγωνιστική

Ιράν-Πορτογαλία (25/6), 21:00

Ισπανία-Μαρόκο (25/6), 21:00

Βαθμολογία

Ιράν 3 1-0
Ισπανία 1 3-3
Πορτογαλία 1 3-3
Μαρόκο 0 0-1
Όμιλος Γ’
1η Αγωνιστική

Γαλλία-Αυστραλία 2-1

Σκόρερ: Γκριεζμάν 58′ (πεν.), Πογκμπά 80′ / Τζέντινακ 62′ (πεν.)

Περού-Δανία 0-1

Σκόρερ: 59′ Πόουλσεν

2η Αγωνιστική

Δανία-Αυστραλία (21/6), 15:00

Γαλλία-Περού (21/6), 18:00

3η Αγωνιστική

Αυστραλία-Περού (26/6), 17:00

Δανία-Γαλλία (26/6), 17:00

Βαθμολογία

Γαλλία 3 2-1
Δανία 3 1-0
Αυστραλία 0 1-2
Περού 0 0-1
Όμιλος Δ’
1η Αγωνιστική

Αργεντινή-Ισλανδία 1-1

Σκόρερ: Αγκουέρο 19’/ Φινμπόγκασον 23′

Κροατία-Νιγηρία 2-0

Σκόρερ: Ετέμπο (αυτ.) 32′, Μόντριτς 71′ (πεν.)

2η Αγωνιστική

Αργεντινή-Κροατία (21/6), 21:00

Νιγηρία-Ισλανδία (22/6), 18:00

3η Αγωνιστική

Νιγηρία-Αργεντινή (26/6), 21:00

Ισλανδία-Κροατία (26/6), 21:00

Βαθμολογία

Κροατία 3 2-0
Ισλανδία 1 1-1
Αργεντινή 1 1-1
Νιγηρία 0 0-2
Όμιλος Ε’
1η Αγωνιστική

Κόστα Ρίκα-Σερβία 1-0

Σκόρερ: 57΄ Κόλαροφ

Βραζιλία-Ελβετία 1-1

Σκόρερ: 20’ Κουτίνιο – 50’ Ζούμπερ

2η Αγωνιστική

Βραζιλία-Κόστα Ρίκα (22/6), 15:00

Σερβία-Ελβετία (22/6), 21:00

3η Αγωνιστική:

Ελβετία-Κόστα Ρίκα (27/6), 21:00

Σερβία-Βραζιλία (27/6), 21:00

Βαθμολογία

Σερβία 3 1-0
Βραζιλία 1 1-1
Ελβετία 1 1-1
Κόστα Ρίκα 0 0-1
Όμιλος ΣΤ’
1η Αγωνιστική

Γερμανία-Μεξικό 0-1

Σκόρερ: 35΄ Λοθάνο

Σουηδία-Νότια Κορέα 1-0

Σκόρερ: 65΄Γκράνκβιστ

2η Αγωνιστική

Νότια Κορέα-Μεξικό (23/6), 18:00

Γερμανία-Σουηδία (23/6), 21:00

3η Αγωνιστική

Μεξικό-Σουηδία (27/6), 17:00

Νότια Κορέα-Γερμανία (27/6), 17:00

Βαθμολογία

Μεξικό 3 1-0
Σουηδία 3 1-0
Γερμανία 0 0-1
Νότια Κορέα 0 0-1
Όμιλος Ζ’
1η Αγωνιστική

Βέλγιο-Παναμάς 3-0

Σκόρερ: 47΄ Μέρτενς, 69΄, 75΄ Λουκάκου

Τυνησία-Αγγλία 1-2

Σκόρερ: 35′ Σασί/ 11′,90+1′ Κέιν

2η Αγωνιστική

Βέλγιο-Τυνησία (23/6), 15:00

Αγγλία-Παναμάς (24/6), 15:00

3η Αγωνιστική

Αγγλία-Βέλγιο (28/6), 21:00

Παναμάς-Τυνησία (28/6), 21:00

Βαθμολογία

Βέλγιο 3 3-0
Αγγλία 3 2-1
Τυνησία 0 1-2
Παναμάς 0 0-3
Όμιλος Η’
1η Αγωνιστική

Κολομβία-Ιαπωνία 1-2

Σκόρερ: 35′ Κιντέρο/ Καγκάβα 6′ (πεν.), Οσάκο73′

Πολωνία-Σενεγάλη 1-2

Σκόρερ: 86′ Κριχόβιακ/ 37′ Τσιόνεκ (αυτ.), 60′ Νιανγκ

2η Αγωνιστική

Ιαπωνία-Σενεγάλη (24/6), 18:00

Πολωνία-Κολομβία (24/6), 21:00

3η Αγωνιστική

Σενεγάλη-Κολομβία (28/6), 17:00

Ιαπωνία-Πολωνία (28/6), 17:00

Βαθμολογία

Ιαπωνία 3 2-1
Σενεγάλη 3 2-1
Πολωνία 0 1-2
Κολομβία 0 1-2
Γύρος των «16»
α) Πρώτος Γ’ Ομίλου-Δεύτερος Δ’ Ομίλου (30/6), 15:00

β) Πρώτος Α’ Ομίλου-Δεύτερος Β’ Ομίλου (30/6), 19:00

γ) Πρώτος Β’ Ομίλου-Δεύτερος Α’ Ομίλου (1/7), 15:00

δ) Πρώτος Γ’ Ομίλου-Δεύτερος Δ’ Ομίλου (1/7), 19:00

ε) Πρώτος Ε’ Ομίλου-Δεύτερος ΣΤ’ Ομίλου (2/7), 15:00

στ) Πρώτος Ζ’ Ομίλου-Δεύτερος Η’ Ομίλου (2/7), 19:00

ζ) Πρώτος ΣΤ’ Ομίλου-Δεύτερος Ε’ Ομίλου (3/7), 15:00

η) Πρώτος Η’ Ομίλου-Δεύτερος Ζ’ Ομίλου (3/7), 19:00

Προημιτελικοί:
Α) Νικητής ζευγαριού (α)-Νικητής ζευγαριού (β) (6/7), 15:00

Β) Νικητής ζευγαριού (γ)-Νικητής ζευγαριού (δ) (6/7), 19:00

Γ) Νικητής ζευγαριού (ε)-Νικητής ζευγαριού (στ) (7/7), 15:00

Δ) Νικητής ζευγαριού (ζ)-Νικητής ζευγαριού (η) (7/7), 19:00

Ημιτελικοί:
1) Νικητής ζευγαριού (Α)-Νικητής ζευγαριού (Β) (10/7), 19:00

2) Νικητής ζευγαριού (Γ)-Νικητής ζευγαριού (Δ) (11/7), 19:00

Αγώνας για την 3η θέση
Χαμένος ζευγαριού (1)-Χαμένος ζευγαριού (2) (14/7), 15:00

Τελικός
Νικητής ζευγαριού (1)-Νικητής ζευγαριού (2) (15/7), 16:00

ΣΚΟΡΕΡΣ
3 γκολ: Κριστιάνο Ρονάλντο (Πορτογαλία), Τσερίσεφ (Ρωσία)

2 γκολ: Ντιέγκο Κόστα (Ισπανία), Λουκάκου (Βέλγιο), Κέιν (Αγγλία), Τζιούμπα (Ρωσία)

1 γκολ: Γκαζίνσκι (Ρωσία), Γκολόβιν (Ρωσία), Χιμένεθ (Ουρουγουάη), Νάτσο (Ισπανία), Γκριεζμάν (Γαλλία), Πογκμπά (Γαλλία), Τζέντινακ (Αυστραλία), Αγκουέρο (Αργεντινή), Φινμπόγκασον (Ισλανδία), Πάουλσεν (Δανία), (Νιγηρία), Μόντριτς (Κροατία), Κόλαροφ (Σερβία), Λοθάνο (Μεξικό), Κουτίνιο (Βραζιλία), Ζούμπερ (Ελβετία), Γκράνκβιστ (Σουηδία), Μέρτενς (Βέλγιο), Σασί (Τυνησία), Καγκάβα (Ιαπωνία), Οσάκο (Ιαπωνία), Κιντέρο (Κολομβία), Νιάνγκ (Σενεγάλη), Κριχόβιακ (Πολωνία), Σαλάχ (Αίγυπτος)

Αυτογκόλ: Ετέμπο (Νιγηρία), Μπουαντούζ (Μαρόκο), Τσιόνεκ (Πολωνία), Φατί (Αίγυπτος)

ΚΑΡΤΕΣ
Κίτρινες

1 κάρτα: Γκολόβιν, Σμολόφ (Ρωσία), Αλ Τζασίμ (Σαουδική Αραβία), Μπρούνο Φερνάντες (Πορτογαλία) Μπουσκέτς (Ισπανία), Σίστο (Περού), Ντιλέινι (Δανία), Τροστ-Εκόνγκ, Μπρόζοβιτς, Ράκιτιτς, Κάλβο, Γκούσμαν (Κόστα Ρίκα) – Ιβάνοβιτς, Πρίγιοβιτς (Σερβία), Μίλερ, Χούμελς (Γερμανία) Μορένο, Ερέρο (Μεξικό), Καζεμίρο (Βραζιλία), Σαρ, Μπεχράμι (Ελβετία), Κλάεσον (Σουηδία) – Σιν Γουκ Κιμ, Χι Τσαν Χουάνγκ (Ν. Κορέα), Μενιέ, Βερτόνχεν, Ντε Μπράινε (Βέλγιο), Ντέιβις, Μπαρσένας, Κούπερ, Μουρίγιο, Γοδόι (Παναμάς), Γουόκερ (Αγγλία), Μπάριος , Ροντρίγκεζ (Κολομβία), Καβασίμα (Ιαπωνία), Κριχόβιακ (Πολωνία), Σανέ , Γκουέγε (Σενεγάλη), Τρεζεγκέ (Αίγυπτος)

Κόκκινες

Σάντσεζ (Κολομβία)

Print Friendly, PDF & Email



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *