Search

Οι ορισμοί των διαιτητών της πρεμιέρας του πρωταθλήματος

691

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι πρώτοι ορισμοί των διαιτητών για την πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Super League.

Ο ορισμός που συζητήθηκε είναι του Γιώργου Κομίνη στο Παναιτωλικός-Ατρόμητος το Σάββατο (25/08, 19:15), καθώς ήταν ο διαιτητής ο οποίος σφύριξε στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ της περασμένης χρονιάς, παιχνίδι το οποίο είχε διακοπή.

Ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, θα παίξει στο ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (19:15) και λίγο μετά ο Θανάσης Σέζος στο ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα (21:30). Την Κυριακή ο Τάσος Σιδηρόπουλος θα είναι στο Ξάνθη-Παναθηναϊκός (19:15) και ο Στέφανος Κουμπαράκης στο Ολυμπιακός-Λεβαδειακός (21:30).

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών της 1ης αγωνιστικής

Σάββατο, 25 Αυγούστου

(19:15) Παναιτωλικός – Ατρόμητος
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)
4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

(19:15) ΠΑΟΚ – Αστέρας
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

(21:30) ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

(21:30) Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ
Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κυριακή 26 Αυγούστου
(19:15) Πανιώνιος – ΟΦΗ
Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

(19:15) Ξάνθη – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)
4ος: Κωνστανίονος Κοτσάνης (Δράμας)

(21:30) Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Δευτέρα 27 Αυγούστου
(21:30) Λαμία – Άρης
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

Print Friendly, PDF & Email



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *