16.8 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

16.8 C

Κορυφή για Άρη και ΠΑΟΚ, κέρδισαν ΑΕΛ και Πανιώνιο αντίστοιχα

Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν οι Άρης και ΠΑΟΚ επικρατώντας της ΑΕΛ με 2-0 και του Πανιωνίου με 1-0 αντίστοιχα.

Ο Άρης πήρε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας επικρατώντας της Λάρισας στο Καυταντζόγλειο με 2-0. Σκόρερ της αναμέτρησης ήταν οι Χάμζα Γιουνές (71′) και ο Ντιγκινί τέσσερα λεπτά αργότερα.

Συνθέσεις:

Άρης: Κουέστα, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μπάσα, Ματίγια (81’ Μενέντεζ), Γκαρσία, Ντιγκινί (77’ Κολάσο), Γκάμα (85’ Ναζλίδης), Γιουνές.

Λάρισα: Κρίστινσον, Γρομητσάρης, Γκόλιας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Πίτι, Μιλοσάβλιεβιτς, Σαχίτι (46’ Καρανίκας), Ντέλετιτς (77’ Μορσί), Κούνιτς (64’ Νούνιτς), Γκοϊκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ πήρε πολύτιμη νίκη επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη φτάνοντας τις δύο σερί στο πρωτάθλημα. Το γκολ για τον “Δικέφαλο του Βορρά” πέτυχε ο Ελ Καντουρί στο 68ο λεπτό.

Μετά το γκολ του ΠΑΟΚ υπήρξε διακοπή για πέντε λεπτά  στο παιχνίδι. Οι οπαδοί του “δικεφάλου” πέταξαν φωτοβολίδα στην εξέδρα των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να ακολουθήσει ένταση.

Συνθέσεις:

Πανιώνιος (Ζοσέ Ανιγκό): Μανόιλοβιτς, Κούρντι, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Καμαρά (Μανθάτης 64΄), Κόρμπος, Κεϊτά, Ντομίνγκες, Σπιριντόνοβιτς (Αλί 85’΄), Μασούρα, Ντουρμισάι

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Χατσερίντι, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί (Λημνιός 79′ ), Πέλκας (Ακπόμ 67′ ), Ουάρντα, Πρίγιοβιτς (Κάνιας 85′ )