17.5 C

17.5 C

Στάθηκε όρθιος στα Πηγάδια ο Παναιτωλικός, 1-1 με την Ξάνθη

Ξάνθη και Παναιτωλικός μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στα Πηγάδια καθώς ήρθαν ισόπαλοι 1-1 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Μπορεί το σκορ να άνοιξε πρώτη η ομάδα του Αγρινίου στο 21ο λεπτό με τον Μοράρ όμως από το 35΄και μετά η Ξάνθη ήταν αυτή που κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε στο 42ο λεπτό ο Γέντρισεκ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.  Δοκάρι στο 57’ είχε ο Λισγάρας, 17-2 υπέρ της Ξάνθης οι τελικές προσπάθειες.

Σωτήριος για τον Παναιτωλικό ο τερματοφύλακάς του Δημήτρης Κυριακίδης, ο οποίος με τις επεμβάσεις του έσωσε την ομάδα του από ένα δεύτερο γκολ.

Συνθέσεις:

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά, Καμαρά, Καντά(Οκάν 82’), Κίκε Μπουλάς, Σαρπόνγκ(Κάστρο 64’), Κόβασεβιτς(Ντε Λούκας 79’),Γέντρισεκ.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας):Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μίχαϊ, Άργκους, Τσοκάνης, Έρικσον, Ντίας, Μασουρέκ, Ουίλιαν(Λουσέρο 80’), Μανά(Λιάβας46’) και Μοράρ(Καμαρα 88’).