18.8 C
Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

18.8 C

Ο Ιγκουαΐν άνοιξε…λογαριασμό στη Μίλαν

Το πρώτο γκολ του Γκονσάλο Ιγκουαΐν με τη φανέλα της Μίλαν, δεν συνδυάστηκε με νίκη των «ροσονέρι». Στην έξοδό της στη Σαρδηνία, η Μίλαν πήρε τον ένα βαθμό της ισοπαλίας στο  1-1, με την Κάλιαρι, για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Η Κάλιαρι άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν από αντεπίθεση και δοκάρι, ο Ζοάο Πέντρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Από εκεί και πέρα η Μίλαν άρχισε να δημιουργεί ευκαιρίες, με πιο σημαντική μία προσπάθεια του Σούσο. Στο 55ο λεπτό, ο Ιγκουαΐν, μετά από λάθος της Κάλιαρι, με διαγώνιο πλασέ από δεξιά γλίτωσε τα χειρότερα για την ομάδα του Γκατούζο, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Αργεντινός επιθετικός βρέθηκε κοντά και σε δεύτερο γκολ με κοντινή κεφαλιά, χωρίς αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις ο Καστιγέχο έπιασε δυνατό σουτ εντός περιοχής, αλλά ούτε αυτή τη φορά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για τη αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.