20.8 C

20.8 C

“Πέρασε” από τη Λιβαδειά ο Αστέρας, 2-0 τον Λεβαδειακό

Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε από τη Λιβαδειά κερδίζοντας τον Λεβαδειακό με 2-0 για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Τόνσο στο 64ο  και Φερνάντεθ στο 90ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 50ο λεπτό λόγω αποβολής του Σαβαντογκό.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο του.

Οι Αρκάδες βγήκαν εκτός επικίνδυνης ζώνης κι άφησαν τους Βοιωτούς στην προτελευταία (15η) θέση, σε απόσταση πέντε βαθμών.

Οι συνθέσεις:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τζουζέπε Σανίνο): Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Χατζηλάμπρος, Όμο, Καραχάλιος, Στανόγεβιτς, Σαβαντογκό, Νανζίς, Μαρκόβσκι.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Καλτσάς, Μανιάς.