15.8 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

15.8 C

Απίστευτο ματς στο Περιστέρι και Ατρόμητος -Άρης 4-2

Τρομερός αγώνας στο Περιστέρι με βροχή από γκολ και με τον Ατρόμητο να κερδίζει τον Άρη με 4-2 για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ο Ατρόμητος μετά και την ισοπαλία του Ολυμπιακού στα Πηγάδια ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η διαμόρφωση του σκορ

Στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με γκολ του Σάκιτς. Στο 56ο λεπτό ο Άρης με τον Γιουνές αστόχησε σε χτύπημα πέναλτι. Τρία λεπτά αργότερα στο 59ο λεπτό ο Ατρόμητος έκανε το 2-0 με γκολ του Κουλούρη. Στο 89΄ο Κωνσταντινίδης μείωσε για τον Άρη σε 2-1. Στο 91΄ο Ατρόμητος ξανά με τον Κουλούρη έκανε το 3-1, στο 92΄ο Άρης μείωσε σε 3-2 με τον Διαμαντόπουλο και στο 94΄γράφτηκε το τελικό 4-2 με γκολ του Ενσικουλού.

Οι συνθέσεις:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης (82′ Καρασαλίδης), Νάστος, Μπρούνο (86′ Ενσικουλού), Μάντσον (51′ Μούγιακιτς), Κουλούρης

ΑΡΗΣ (Παντελίδης): Κουέστα, Μπάσα (75′ Διαμαντόπουλος), Κολάσο, Γκαρσία, Γκάμα, Τζανακάκης (65′ Κωνσταντινίδης), Μενέντες, Σιώπης, Μαβράϊ, Βελέθ, Γιουνές