24.8 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

24.8 C

Δύσκολα η ΑΕΚ 73-62 τον Πανιώνιο

Έχοντας για κορυφαίο τον Βινς Χάντερ, ο οποίος σημείωσε νταμπλ-νταμπλ με 24 πόντους και 10 ριμπάουντ, η ΑΕΚ νίκησε τον Πανιώνιο με 73-62.

Η ΑΕΚ έκανε το ρεκόρ της 8-3 στο πρωτάθλημα, καθώς νίκησε στο ΟΑΚΑ τον Πανιώνιο με σκορ . Οι “κιτρινόμαυροι” ζορίστηκαν κόντρα στην ομάδα της Νέας Σμύρνης, καθώς στο ημίχρονο βρέθηκαν κοντά στο σκορ (37-36), ενώ στο 30′ ήταν μπροστά με +5 (54-49). Στη τελευταία περίοδο, όμως, οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 73-62.

Η “Ένωση” έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα έχοντας για πρωταγωνιστή τον Βινς Χάντερ. Ο Αμερικανός σέντερ τέλειωσε το ματς σημειώνοντας νταμπλ-νταμπλ, έχοντας 24 πόντους (10/11 δίποντα) και 10 ριμπάουντ. Άξιος συμπαραστάτης του ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης με 12 πόντους και 7 ασίστ. Η ΑΕΚ έχει ρεκόρ 8-3 και ο Πανιώνιος 3-8.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 37-36, 54-49, 73-62