17.5 C

17.5 C

Με ανατροπή η Λαμία 2-1 τον Ατρόμητο

Η Λαμία πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Ατρόμητου με 2-1, για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας και μάλιστα με ανατροπή.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Περιστερίου ο Κουλούρης στο 47΄για να ισοφαρίσει σε 1-1 δύο λεπτά αργότερα ο Τομάς στο 49ο λεπτό. Το 2-1 πέτυχε στο 77΄ο Μπαράλες με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Ήρωας των γηπεδούχων ο Νίκος Μελίσσας ο οποίος πραγματοποίησε τρομερή επέμβαση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και επέτρεψε στη Λαμία να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη.

Οι συνθέσεις:

Λαμία (Μ. Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Σκόνδρας, Πίτι (87′ Μπουλούλης), Τομάς (69′ Μπερτόγλιο), Επστάιν (62′ Καραμάνος), Μπαράλες

Ατρόμητος (Ν. Κάναντι): Μέγερι, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (81′ Κορτ), Μπρούνο (46′ Μούγιακιτς, 59′ Κωτσόπουλος), Ουάρντα, Κουλούρης