20.8 C

20.8 C

Με τριπλ-νταμπλ του Αντετοκούνμπο οι Μπακς 106-97 τους Πέισερς (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε ένα ακόμη τριπλ-νταμπλ στην καριέρα του στο ΝΒΑ και οι Μπακς άλλη μία νίκη, αυτή τη φορά στην Ιντιάνα επί των Πέισερς με 106-97.

Η νίκη του Μιλγουόκι δεν ήταν και τόσο εύκολη, καθώς χρεάστηκε ένα επιμέρους σκορ 30-11 στα τελευταία 10 λεπτά της αναμέτρησης, για να λυγίσουν τους Πέισερς 106-97 μέσα στην Ιντιάνα. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε άλλη μία ηγετική βραδιά, πιάνοντας απόδοση αντάξια ενός MVP.

Ο 24χρονος ηγέτης των Μπακς τελείωσε το ματς με τριπλ-νταμπλ, έχοντας 33 πόντους, 19 ριμπάουντ, 11 ασίστ, αλλά και 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο στα 38 λεπτά που αγωνίστηκε. Ο Γιάννης πέτυχε τους 12 από τους 33 πόντους του στην τέταρτη περίοδο, στην οποία το Μιλγουόκι ανέτρεψε διαφορά 10 πόντων (86-76 στο 38′), σημειώνοντας έτσι την 14η νίκη του στα τελευταία 16 παιχνίδια και την 7η συνεχόμενη εκτός έδρας, αριθμός ρεκόρ ομάδας για τα “ελάφια”.

Μπρόγκντον με 17 πόντους και Μίντλετον με 15, ακολούθησαν τον Greak Freak σε απόδοση. Για τους ηττημένους ο Μπογκντάνοβιτς είχε 20, με τους Κόλισον και Σαμπόνις να ακολουθούν με 14 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 18-26, 47-54, 79-75, 106-97