Search

Μαθαίνουν τις αντιπάλους τους στην Ευρώπη οι ελληνικές ομάδες

238

Τις ομάδες που θα κληθούν να αντιμετωπίσουν στην επόμενη φάση του Champions League αλλά και του Europa League θα μάθουν σήμερα το μεσημέρι ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, ο Ατρόμητος και ο Άρης.

Στη μία το μεσημέρι θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League, όπου συμμετέχουν ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός.

Οι Πειραιώτες, φυσικά, έχουν και το αυριανό παιχνίδι με την Βικτόρια Πλζεν, αλλά από σήμερα θα γνωρίζουν την ομάδα ή το ζευγάρι που θα τεθεί στο δρόμο τους στην επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Για τον ΠΑΟΚ οι πιθανοί αντίπαλοί του είναι οι εξής:

Αγιαξ (70.500)
Σέλτικ (31.000) ή Νόμε Κάλιου (3.500)
Κοπεγχάγη (31.000) ή ΤΝS (6.000)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (29.500) ή Σαμπουρταλο (0.950)
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (27.500) ή Ρόζενμποργκ (11.500)
ΑΠΟΕΛ (25.500) ή Σουντέσκα (3.000)

Ο Ολυμπιακός, εφόσον περάσει την Πλζεν, θα αντιμετωπίσει μία εκ των:

Μπριζ (39.500)
Κράσνονταρ (34.500)
Μπασακσεχίρ (10.500)
ΛΑΣΚ Λίντσερ (6.250)

Δύο ώρες αργότερα, στις 3 το μεσημέρι, θα διεξαχθεί στην ίδια αίθουσα η κλήρωση για το Europa League. Εκεί θα βρούμε τον Ολυμπιακό (στην περίπτωση που αποκλειστεί από το Champions League), την ΑΕΚ, τον Ατρόμητο και τον Άρη, με τους δύο τελευταίους να έχουν υποχρεώσεις και στην προηγούμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι υποψήφιοι αντίπαλοι του Ολυμπιακού είναι:

η Αούστρια Βιέννης
η Άντβερπ
ή ένας από τους νικητές των επόμενων ζευγαριών
Νόρσεπινγκ-Λιεπάχα
Γκαμπάλα-Ντιναμό Τιφλίδας
Σαχτιόρ Σαλιχόρσκ-Έσμπιεργκ
Ρουαγιάλ Αντβέρπ

Η «Ένωση» θα αντιμετωπίσει μια εκ των Τραμπζονσπόρ (Τουρκία), Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ), Ουτρέχτη (Ολλανδία) ή Ζρίνσκι, ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Όσιγεκ (Κροατία), Λουκέρνης (Ελβετία) ή Κλάκσβικ (Νησιά Φερόε) και Χόνβεντ (Ουγγαρία) ή Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία).

Οι υποψήφιοι αντίπαλοι του Ατρομήτου

Γουλβς-Κρουσάντερς
Λέγια Βαρσοβίας- ΚουΠΣ Κουόπιο
Γάνδη-Βιτορούλ
Μίντιλαντ
Άλκμααρ-Χάκεν

Υποψήφιοι αντίπαλοι για τους Θεσσαλονικείς είναι η Μπράγκα από την Πορτογαλία, η Σπαρτάκ Μόσχας από τη Ρωσία και οι νικητές των εξής ζευγαριών:

Αλασκέρτ (Αρμενία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
Μόλντε (Νορβηγία) – Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
Στρασμπούρ (Γαλλία) – Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ).

Print Friendly, PDF & Email



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *