14.9 C

14.9 C

O Oλυμπιακός διέλυσε 5-0 τον Βόλο

Κανένα ματς δεν είναι εύκολο αν δεν τελειώσει και αν η ομάδα δεν πιάσει την απόδοση που πρέπει. Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Βόλο με 5-0 στην πιο ευρεία νίκη του στο πρωτάθλημα έως τώρα, αλλά χρειάστηκε να παλέψει πολύ για να φτάσει σε αυτή την επικράτηση. Η ομάδα του Πειραιά έχει μπροστά της το παιχνίδι με την Τότεναμ, όμως, προτεραιότητα της ήταν το τρίτα στα τρία στο πρωτάθλημα. Αν και μπήκε δυνατά και έβαλε ένα γρήγορο γκολ στη συνέχεια έπεσε η απόδοση της, όμως, έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και προς το τέλος σε έντεκα λεπτά έβαλε τρία γκολ. Με συνταγή Κράσνονταρ ο Ολυμπιακός διέσυρε τον Βόλο, ενώ είχε και δοκάρι στο πρώτο μέρος.

Γήπεδο: «Γεώργιος Καραϊσκάκης»

Σκόρερ: 12′ Γκιγιέρμε, 72′ Ελ Αραμπί, 80′ Γκερέρο, 84′ Βαλμπουενά (πεν.), 93′ Σουντανί

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Διαιτητές VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), Πολυχρόνης (Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες: 18′ Μυστακίδης, 37′ Ποντένσε, 41′ Μουνίθ, 52′ Ελαμπντελαουί,59′ Ζοάο, 81′ Αουγκούστο

Συνθέσεις
Ολυμπιακός: Σα, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Μεριά, Κούτρης, Καμαρά, Γκιγιέρμε (84′ Μπενζιά), Ποντένσε, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς (70′ Σουντανί), Ελ Αραμπί (74′ Γκερέρο)

Βόλος ΝΠΣ: Γκαραβέλης, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης (56′ Αουγκούστο), Ζοάο, Μπαλογιάννης, Μουνίθ (85′ Ηλιόπουλος), Μυστακίδης (69′ Αλαχελιντρί), Γέντρισεκ.