16.5 C

16.5 C

Εξωπραγματικός Χάρντεν στη νίκη των Ρόκετς επί των Κλίπερς

Ο Τζέιμς Χάρντεν με μία εντυπωσιακή εμφάνιση οδήγησε τους Ρόκετς στη νίκη επί των Κλίπερς με 102-93.

Με μία απίστευτη εμφάνιση που θύμισε την περσινή σεζόν του ο Τζέιμς Χάρντεν «αποτέλειωσε» τους Κλίπερς και οδήγησε τους Ρόκετς σε νίκη με 102-93 στο Χιούστον.

Ο ηγέτης των «ρουκετών» δεν είχε αντίπαλο σε όλο το παιχνίδι και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 47 πόντους (5/13 δίποντα, 7/13 τρίποντα, 16/17 βολές), 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 44 λεπτά συμμετοχής. Σημείωσε μάλιστα τους 17 από τους 22 τελευταίους πόντους της ομάδας του στο παιχνίδι.

Ακολούθησε ο Ράσελ Ουέστμπρουκ με 17 πόντους (6/20 σουτ), ενώ ο Κλιντ Καπέλα είχε 12 πόντους και 20 ριμπάουντ, πριν αποχωρήσει 4.5 λεπτά πριν από το τέλος του ματς λόγω χτυπήματος στο κεφάλι από τον ΤζαΜάικαλ Γκριν.

Για τους Κλίπερς, ο Καουί Λέοναρντ είχε 26 πόντους, 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Λου Γουίλιαμς 20 πόντους και ο ΤζαΜάικαλ Γκριν 14 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-15, 49-37, 74-68, 102-93

ΡΟΚΕΤΣ (Ντ’ Αντόνι): Τάκερ 6 (2), Καπέλα 12 (20 ριμπάουντ), Γουέστμπρουκ 17 (6/20 σουτ, 2 τρίποντα), Χάρντεν 47 (7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ), ΜάκΛεμορ 8 (2), Σεφολόσα, Τσάντλερ 5 (9 ριμπάουντ), Ρίβερς 7 (1/8 τρίποντα), ΚΛέμονς

ΚΛΙΠΕΡΣ (Ρίβερς): Πάτερσον, Λέοναρντ 26 (3 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Χάρκλες 9 (1), Ζούμπατς 7, Μπέβερλι 6 (0/7 τρίποντα), Γκριν 14 (4 τρίποντα, 14 ριμπάουντ), Χάρελ 4 (2/12 σουτ, 9 ριμπάουντ), Γουίλιαμς 20 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), ΜακΓκρούντερ 5 (1), Μαν 2, Ρόμπινσον