20.5 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

20.5 C

Κέρδισε στο …τέλος ο Άρης, 2-0 τον Αστέρα

Άρης και Αστέρας Τρίπολης βρίσκονταν στο 0-0 μέχρι το 87ο λεπτό και όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο. Όμως η ομάδα της Θεσσαλονίκης βγήκε νικήτρια  και μάλιστα με σκορ 2-0.

Το 1-0 έκανε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Γιουνές στο 87ο λεπτό ενώ το τελικό 2-0 έγραψε στο 93ο λεπτό ο Γκαρσία.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης έφτασε τους 12 βαθμούς ενώ ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε στους τρεις.

Οι συνθέσεις:

Άρης (4-3-3): Κουέστα, Τζανακάκης, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μενέντεθ, Κολάσο (46’ Ναζλίδης), Μπάσα, Ματίγια (81’ Σιώπης), Ντιγκινί (72’ Μαρτίνες), Γιουνές, Γκαρσία.

Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος, Βλάχος (89’ Δουβίκας), Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Τόνσο (71’ Κώτσιρας), Κυριακόπουλος (60’ Φερνάντεθ), Μανιάς.