16.5 C

16.5 C

Super Leage 13η αγωνιστική: Έχασε έδαφος η ΑΕΚ-Αποτελέσματα και βαθμολογία

ΑΕΚ και Βόλος μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο 2-2 της Ριζούπολης ενώ με το ίδιο σκορ τελείωσε και η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης.

Με δυο παιχνίδια έκλεισε η 13η αγωνιστική της Super League, με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ (στο 70΄) να σώζει την παρτίδα για την ΑΕΚ και να παίρνει το 2-2 από τον Βόλο στη Ριζούπολη. Οι Θεσσαλοί είχαν γυρίσει το ματς με τους Φεράρι (16΄) και Ουάρντα (34΄) “απαντώντας” έτσι στο γκολ του Τάνκοβιτς μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τελικά τον βαθμό στο 86′ με 2-2 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Στο 23’ ο Παμλίδης άνοιξε το σκορ, για να “απαντήσει” στο 34’ ο Μουνάφο για τους φιλοξενούμενους. Στο 84′ ο Λουίς Φερνάντεθ πήγε να δώσει το “διπλό”, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Κρίζμαν έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Το προφίλ της 13ης αγωνιστικής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης 0-1 (36′ Μ. Φερνάντεζ)

ΟΦΗ – Άρης 0-3 (29′, 42′ Μπερτόλιο, 76′ Ματίγια)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12

Ολυμπιακός – ΑΕΛ 5-1 (Σουντανί 25′, Ελ Αραμπί 40′- 88′, Μασούρας 65′, Μπρούμα 79′ – Πινακάς 23′)

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1 (Σφιντέρσκι 11′ – Ίνγκασον 65′)

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/12

ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-2 (23’ Παμλίδης, 86′ Κρίζμαν – 34’ Μουνάφο, 84′ Λουίς Φερνάντεθ)

ΑΕΚ – ΝΠΣ Βόλος 2-2 (3′ Τάνκοβιτς, 70′ Ανσαριφάρντ – 16′ Φεράρι, 34′ Ουάρντα)