17.1 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

17.1 C

Στο Μουντιάλ του Κατάρ προκρίθηκαν Πορτογαλία και Πολωνία

Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο φορ της Μπάγερν με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο μέσος της ΑΕΚ, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή μετά την ανάπαυλα.

Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Ζιελίνσκι στο 72ο λεπτό. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Σέζνι, ο οποίος με τις εξαιρετικές του επεμβάσεις φρέναρε τους φιλοξενούμενους, όποτε χρειάστηκε.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος είχε για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες που σκόραρε δις και με το 2-0 επί της Βορείου Μακεδονίας, πήρε το εισιτήριο για το ερχόμενο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Μεστή εμφάνιση από τους Πορτογάλους, με τους Ρονάλντο και Ζότα να «φτιάχνουν» τα γκολ του Φερνάντες και να κρατάνε «άσφαιρη» τη Βόρεια Μακεδονία που είδε την πολύ καλή της πορεία να σταματάει ένα βήμα πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο.