19.9 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

19.9 C

Ήττα και αποκλεισμός για τη Σάκκαρη στο Γουίμπλεντον

Την ήττα με 2-0 σετ γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη από την Γερμανίδα Τατιάνα Μαρία και αποκλείστηκε από το τουρνουά τένις του Γουίμπλεντον.

Οι δύο αθλήτριες ήταν προσεκτικές στο πρώτο κομμάτι του αγώνα με την Σάκκαρη να είναι εκείνη που απείλησε με break, αλλά η Τατιάνα Μαρία κατάφερε να κρατήσει το σερβίς της.

Αντίθετα, η Γερμανίδα κατάφερε και εκμεταλλεύτηκε σε απόλυτο βαθμό την ευκαιρία που της δόθηκε. Στο όγδοο game κατάφερε να σπάσει το σερβίς της Σάκκαρη και στη συνέχεια στο δικό της σερβίς έκλεισε το πρώτο σετ με 6-3.

Στο δεύτερο σετ όλα έδειχναν να πηγαίνουν υπέρ της Μαρίας Σάκκαρη. Προηγήθηκε νωρίς με break και έφτασε να είναι μπροστά με 5-2. Εκεί όμως άρχισε η αντεπίθεση της Γερμανίδας.

Η Τατιάνα Μαρία πήρε τα επόμενα πέντε games του δεύτερου σετ για να το κατακτήσει με 7-5 και φυσικά να κλειδώσει τη νίκη.