Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

23 C

Η Οσασούνα… φρέναρε τη Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης μετρούσε εννέα νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, αλλά η επίσκεψη της Οσασούνα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» της έβαλε… φρένο.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι συμβιβάστηκε στην ισοπαλία, 1-1, με την Οσασούνα, για τη 10η αγωνιστική της LaLiga και πλέον ισοβαθμεί με την Μπαρτσελόνα στην κορυφή, με 19 βαθμούς. Η «βασίλισσα» άνοιξε το σκορ με τον Βινίσιους, στο 42ο λεπτό, όταν αυτός έκανε σέντρα από αριστερά με το δεξί, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε στα δίχτυα.

Υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, οι οποίες έμειναν… διαμαρτυρίες μετά τη χρήση VAR. Και πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, ο Κίκε Γκαρθία έπιασε κεφαλιά προς τα πίσω, με την μπάλα να καταλήγει στο «παραθυράκι» του Αντρέι Λούνιν, για την ισοφάριση.