11.5 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

11.5 C

«Τρίποντο» με… υπογραφή Οζέγκοβιτς ο Βόλος

Μετά από δύο αγωνιστικές ο Βόλος επέστρεψε στις νίκες, αυτή την φορά επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.

«Υπεύθυνος» για το «τρίποντο» της ομάδας του Κώστα Μπράτσου ήταν ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς, που με δύο τέρματα στα πρώτα 10 λεπτά του β΄ μέρους έβαλε «φαρδιά πλατιά» την «υπογραφή» του στην 7η εφετινή νίκη των Θεσσαλών στο πρωτάθλημα, χάρις στην οποία «έπιασαν» τον Ολυμπιακό στην 3η θέση της βαθμολογίας (από 24 βαθμούς).

Οι Ηπειρώτες, που στάθηκαν πάρα πολύ καλά στο πρώτο 45λεπτο, αιφνιδιάστηκαν στις αρχές του δεύτερου και παρά την προσπάθεια που κατέβαλλαν στη συνέχεια το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν, αν και στο 90΄+1 έχασαν τεράστια ευκαιρία για να φύγουν με την ισοπαλία, με την κεφαλιά του Παμλίδη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Τελικά δεν απέφυγαν τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα (προηγήθηκε το 2-0 από τον ΠΑΟΚ) και 7η συνολικά στη Super League και παρέμειναν (προσωρινά) στην 11η θέση με 9 βαθμούς, όσους και η Λαμία.