21.2 C
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

21.2 C

Λεβαδειακός-Άρης 1-2: Προβάδισμα πρόκρισης για τους “κίτρινους”

Με δύο υπέροχες απευθείας εκτελέσεις φάουλ από Ιτούρμπε και Πάλμα, ο Άρης επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τους «8» του Κυπέλλου.

Προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ο Άρης, ο οποίος…έφυγε με το διπλό (1-2) από την έδρα του Λεβαδειακού. Νίκη που ήρθε με ανατροπή αλλά και με δύο εξαιρετικές απευθείας εκτελέσεις φάουλ.

Οι Θεσσαλονικείς απείλησαν αλλά χωρίς ουσία στο πρώτο ημίχρονο, με τον Τσιριγώτη να εκμεταλλεύεται το εξαιρετικό πέρασμα του Βήχου και να τους τιμωρεί στο 40′, βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Λεβαδειακό.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο , ο Άρης απάντησε με τους Ιτούρμπε (52′) και Πάλμα (63′), με τον Παραγουανό άσο να έχει αντικαταστήσει τον Ροντρίγκες που έκανε το ντεμπούτο του και τον τελευταίο να αποχωρεί με πρόβλημα στο 82′.