13 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

13 C

Ιωνικός-Παναθηναϊκός 1-1: Δεν “καθάρισαν” οι πράσινοι και το πλήρωσαν

Ιωνικός και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο δημοτικό γήπεδο Νεάπολης, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του δεύτερου γύρου της φετινής Super League 1.

Το «τριφύλλι» ήλεγξε απόλυτα το παιχνίδι, ευτύχησε να προηγηθεί με το πρώτο γκολ του Μπερνάρ στο 14’, ενώ είδε τον Παλάσιος να σουτάρει στο δοκάρι δύο λεπτά μετά. Όμως Ιωαννίδης, Τσέριν και Σπόραρ σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους στην επανάληψη για να «καθαρίσουν» το «τρίποντο».

Έτσι, οι Νικαιώτες που δεν παράτησαν το ματς κατάφεραν και «χτύπησαν» προς το τέλος του με τον Άοσμαν να σκοράρει για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα και να κάνει το 1-1, στο 84ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να είναι πρώτος και αήττητος, με 38 βαθμούς, την ώρα που ο Ιωνικός παρέμεινε ουραγός της βαθμολογίας, φτάνοντας τους 8 πόντους, όπως και ο Λεβαδειακός.