18 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

18 C

Η Μπράιτον 1-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και… βλέπει της Ευρώπη

«Πλώρη» για την Ευρώπη έβαλε η Μπράιτον μετά το «τρίποντο» επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1-0), χάρις στο γκολ-πέναλτι του Μακ Άλιστερ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο «Άμεξ» έπεσε η «αυλαία» της 28ης (εξ αναβολής) αγωνιστικής της Premier League με τους γηπεδούχους, που έχουν και ματς λιγότερο, να παίρνουν τη νίκη και να μπαίνουν, πλέον, σε «θέση οδηγού», όσον αφορά την έξοδο στην Ευρώπη, καθώς άφησαν πίσω τις Τότεναμ και Αστον Βίλα, που μέχρι και το βράδυ της Πέμπτης «μοιράζονταν» την 7η θέση.

Ματς λιγότερο έχουν και οι «κόκκινοι διάβολοι, που παρά την ήττα τους παραμένουν στο +4 από την 5η της κατάταξης, Λίβερπουλ κι εξακολουθούν να κρατούν την τύχη στα χέρια τους, σε ό,τι αφορά την έξοδο στο Champions League.