12.5 C
Athens
Σάββατο, 24 Φεβρουαρίου, 2024

12.5 C
Athens
Σάββατο, 24 Φεβρουαρίου, 2024

ΕΚΛΟΓΕΣ 2023 στον Αθήνα 9.84

Διαβάστε επίσης

Εθνικές εκλογές 2023 με τη σφραγίδα του Αθήνα 9.84

Ποιο είναι το διακύβευμα;

Τι κυβέρνηση θέλουν οι πολίτες;

Τι δείχνουν τα πρώτα exit polls;

Την Κυριακή 21 Μαΐου, από νωρίς το πρωί, το δημοσιογραφικό επιτελείο του σταθμού της πόλης, με ειδικές εκπομπές και συνδέσεις μεταδίδει λεπτό προς λεπτό το κλίμα, τις εξελίξεις και τις πληροφορίες από τα επιτελεία των κομμάτων.

Ακολουθεί τους πολιτικούς αρχηγούς εκεί που ψηφίζουν, μεταφέρει τον παλμό από τα εκλογικά τμήματα καθώς και τη ροή των εκλογικών αποτελεσμάτων.

Φιλοξενεί εκπροσώπους των πολιτικών παρατάξεων, αναλύει το ενδεχόμενο μετεκλογικών συνεργασιών και χαρτογραφεί τις εξελίξεις που δρομολογούνται την επόμενη μέρα.

Συντονιστείτε την Κυριακή 21 Μαΐου, στον σταθμό της πόλης και στους 98, 3 FM.

ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΛΟΓΩΝ 21 Μαίου 2023

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΠΟΜΠΩΝ

07:00-09:00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ
09:00-11:00 ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΑΠΑΚΑΛΟΥ
11:00-13:00 ΜΑΡΙΑ ΠΑΥΛΟΥ
13:00-14:00 ΝΟΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ
14:00-15:00 MAGAZINO
15:00-16:00 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ-ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΔΕΛΛΗΣ
16:00-18:00 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΟΥΜΑΝΤΟΥ-ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ
18:00-19:00 ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΡΕΤΑΝΟΥ-ΜΟΝΙΚΑ ΕΥΤΑΞΙΑ
19:00-22:00 ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΥΡΑΝΟΣ-
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΖΙΒΕΛΕΚΗΣ
 22:00-24:00 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ

Ο Αθήνα 9.84 στο πλαίσιο της προεκλογικής περιόδου για τις εκλογές της 21ης Μαΐου 2023 μετέδωσε:

ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ
Τρίτη 9/5/2023

20.00-22.00, με τον Γιώργο Κατσίγιαννη

ΚΙΝΗΜΑ 21 – Ζώης Μπέχλης (Πρόεδρος)
ΤΟΛΜΑ – Κολυβάς Αθανάσιος (Πρόεδρος)
ΕΑΝ– Κωστής Αϊβαλιώτης (Υπ. Βουλευτής Βόρειου Τομέα Αθηνών)
ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α.– Γκέκας Κωνσταντίνος (Γενικός Γραμματέας)
ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ ΚΡΑΜΑ– Τζάνη Μαρία (Υποψήφια Βουλευτής Νότιου Τομέα)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΞΑΝΑ-Στάθης Καρυδάκης (Υπ Βουλευτής Βόρειου Τομέα Αθηνών)
ΚΟΤΕΣ – Ιωάννης Μπουζαλάς (Υποψήφιος Βουλευτής Αχαίας)

Πέμπτη 11/5/2023
20:00 – 22:00 με τον Νίκο Καρούτζο

ΚΙΝΗΜΑ ΦΤΩΧΩΝ – Ιωάννης Φουστέρης (Υποψήφιος Βουλευτής Ευβοίας)
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ– Μαρία Εξαρχουλάκου (Υποψήφια Βουλευτής Α Αθηνών)
ΒΕΡΓΗΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ – Δημοσθένης Βεργής (Πρόεδρος)
ΠΝΟΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ – Νίκος Θεοδωρόπουλος (Υποψήφιος Β Πειραιά)
ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ – Παναγιώτης Αγγελόπουλος (Υποψήφιος Α’ Αθηνών)
ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ – Παναγιώτης Μαντάς (Υποψήφιος Βουλευτής Ανατολικής Αττικής)
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ – Θεόδωρος Σκαμαγκος (Υποψήφιος Βουλευτής Φθιώτιδας)
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ – Αλέξανδρος Αρβανιτάκης  (Υποψήφιος Βουλευτής Νότιου Τομέα)

Παρασκευή 12/5/2023
20:00 – 22:00 με τον Απόστολο Χονδρόπουλο

ΟΚΔΕ – Βαγγέλης Κιτσώνης (Υποψήφιος Βουλευτής Νοτίου Τομέα)
ΟΑΚΚΕ – Ηλίας Ζαφειρόπουλος (Γενικός Γραμματέας Κεντρικής Επιτροπής)
ΜΛ-ΚΚΕ – Ιάσωνας Ανδριανός (Υποψήφιος Αθήνας)
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – Ευθυμία Καζατζή (Υποψήφια Βουλευτής Λάρισας)
ΕΝΩΝΩ – Νίκος Πολύζος (Υποψήφιος Βουλευτής Επικρατείας)
ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ – Μανώλης Αλεξανδράκης (Υποψήφιος Βουλευτής Επικρατείας)
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Εμμανουήλ Πιτροπάκης (Υποψήφιος Βουλευτής Α’ Αθηνών)

Δευτέρα 15/5/2023
15:00 – 17:00 με την Κατερίνα Παπαβασιλείου

ΝΔ Σταύρος Μελιδώνης (Υποψήφιος Βουλευτής Β Πειραιά)
ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Χατζηνικόλας (Υποψήφιος Βουλευτής Α’ Αθήνας)
ΠΑΣΟΚ Ρωξάνη Μπέη (Υποψήφια Βουλευτής Α’ Αθήνας)
ΚΚΕ Χάρης Βουρδουμπάς (Υποψήφιος Α’ Αθήνας)
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ Βασίλειος Γραμμένος (Υποψήφιος Βουλευτής Α’ Αθήνας)
ΜΕΡΑ25 Σίσσυ Βελισσαρίου (Υποψήφια Βουλευτής Α’ Αθήνας)

ΔΙΑΚΑΝΑΛΙΚΕΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/05/2023
00:05 ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ
01:00 ΚΙΝΗΜΑ ΤΟΛΜΩ
02:00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/05/2023
00:05 ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
02:00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΌΡΑΜΑ
14:30 ΠΑΣΟΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/05/2023
02:00 SOCIAL
12:00 ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 15/05/2023
20:15 ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ
22:00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ-ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
23:00 ΚΚΕ Μ-Λ
ΤΡΙΤΗ 16/05/2023
01:00 ΟΚΔΕ
02:00 ΕΑΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/05/2023
15:15 ΜΕΡΑ 25

20.00 ΚΚΕ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ21:05 ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 18/05/2023 (υποχρέωση της 17ης Μαΐου)
00:05 Μ-Λ ΚΚΕ01:00 ΟΑ ΚΚΕ02:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ  ΞΑΝΑ


10′ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΟΜΜΑΤΩΝ:

04.05.2023
15:05 ΠΑΣΟΚ

05.05.2023
15:05 ΠΑΣΟΚ

09.05.2023
00:00 ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
00:11 ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

10.05.2023
15:00 ΠΑΣΟΚ

11.05.2023
00:05 ΚΚΕ (μ-λ)
15:05 ΚΚΕ

12.05.2023
15:05 ΝΔ
15:11 ΜΕΡΑ 25

16.05.2023
15:05 ΝΔ

17.05.2023
12:05 ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
12:15 ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α
12:25 ΚΚΕ (Μ-Λ)
12:35 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ
12:45 ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
15:05 ΣΥΡΙΖΑ

18.05.2023
15:05 ΠΑΣΟΚ
00:50 ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ

19.05.2023
21:05 ΚΟΤΕΣ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
ΑΘΗΝΑ +
spot_img

Συμβαίνει στην Αθήνα