31.2 C
Athens
Δευτέρα, 15 Ιουλίου, 2024

31.2 C
Athens
Δευτέρα, 15 Ιουλίου, 2024

Euro 2024: Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Διαβάστε επίσης

Το Euro της Γερμανίας ξεκινάει και για τον επόμενο μήνα θα καθηλώσει τους ποδοσφαιρόφιλους.

Η τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων θα γίνει εξ ολοκλήρου από την ΕΡΤ, που θα μεταδώσει τη διοργάνωση!

Το αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

Α όμιλος
Γερμανία, Σκωτία, Ελβετία, Ουγγαρία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Α’ ομίλου:
1η αγωνιστική
Παρασκευή 14/6: Γερμανία-Σκωτία (22:00 – ΕΡΤ1)
Σάββατο 15/6: Ουγγαρία-Ελβετία (16:00 – ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική – Τετάρτη 19/6
Γερμανία-Ουγγαρία (19:00 – ΕΡΤ1)
Σκωτία Ελβετία (22:00- ΕΡΤ1)
3η αγωνιστική – Κυριακή 23/6
Ελβετία-Γερμανία (22:00 – ΕΡΤ1)
Σκωτία-Ουγγαρία (22:00 – ΕΡΤ3)

Β Όμιλος:
Κροατία, Αλβανία, Ιταλία, Ισπανία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Β ομίλου:
1η αγωνιστική – Σάββατο 15/6
Ισπανία-Κροατία (19:00 – ΕΡΤ1)
Ιταλία-Αλβανία (22:00 – ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική
Τετάρτη 19/6: Κροατία-Αλβανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Πέμπτη 20/6: Ισπανία-Ιταλία (22:00 – ΕΡΤ1)
3η αγωνιστική – Δευτέρα 24/6
Αλβανία-Ισπανία (22:00 – ΕΡΤ3)
Κροατία-Ιταλία (22:00 – ΕΡΤ1)

Γ όμιλος
Δανία, Σλοβενία, Αγγλία, Σερβία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Γ ομίλου:
1η αγωνιστική – Κυριακή 16/6
Σλοβενία-Δανία (19:00 – ΕΡΤ1)
Σερβία-Αγγλία (22:00 – ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική – Πέμπτη 20/6
Σλοβενία-Σερβία (16:00 – ΕΡΤ1)
Δανόα-Αγγλία (19:00- ΕΡΤ1)
3η αγωνιστική – Τρίτη 25/6
Αγγλία-Σλοβενία (22:00 – ΕΡΤ1)
Δανία-Σερβία (22:00 – ΕΡΤ3)

Δ όμιλος
Αυστρία, Γαλλία, Ολλανδία, Πολωνία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Δ ομίλου:
1η αγωνιστική
Κυριακή 16/6: Πολωνία-Ολλανδία (16:00 – ΕΡΤ1)
Δευτέρα 17/6: Αυστρία-Γαλλία (22:00 – ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική – Παρασκευή 21/6
Πολωνία-Αυστρία (19:00 – ΕΡΤ1)
Ολλανδία-Γαλλία (22:00 – ΕΡΤ1)
3η αγωνιστική – Τρίτη 25/6
Ολλανδία-Αυστρία (19:00 – ΕΡΤ3)
Γαλλία-Πολωνία (19:00 ΕΡΤ1)

Ε όμιλος
Ουκρανία, Ρουμανία, Σλοβακία, Βέλγιο

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Ε ομίλου:
1η αγωνιστική – Δευτέρα 17/6
Ρουμανία-Ουκρανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Βέλγιο-Σλοβακία (19:00 – ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική
Παρασκευή 21/6: Σλοβακία-Ουκρανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Σάββατο 22/6: Βέλγιο-Ρουμανία (22:00 – ΕΡΤ1)
3η αγωνιστικήΤετάρτη 26/6
Σλοβακία-Ρουμανία (19:00 – ΕΡΤ3)
Ουκρανία-Βέλγιο (19:00 – ΕΡΤ1)

ΣΤ όμιλος:
Γεωργία, Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του ΣΤ ομίλου:
1η αγωνιστική – Τρίτη 18/6
Τουρκία-Γεωργία (19:00 – ΕΡΤ1)
Πορτογαλία-Τσεχία (22:00 ΕΡΤ1)
2η αγωνιστική – Σάββατο 22/6
Γεωργία-Τσεχία (16:00 – ΕΡΤ1)
Τουρκία-Πορτογαλία (19:00 – ΕΡΤ1)
3η αγωνιστική – Τετάρτη 26/6
Γεωργία-Πορτογαλία (22:00 – ΕΡΤ1)
Τσεχία-Τουρκία (22:00 – ΕΡΤ3)

Το πρόγραμμα ανά ημέρα και αγωνιστική
1η αγωνιστική
Παρασκευή 14 Ιουνίου
22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1
19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1
22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου
16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1
19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1
22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου
16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1
22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου
19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1
22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1
2η αγωνιστική

Τετάρτη 19 Ιουνίου
16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1
19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου
16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1
19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1
22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου
16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1
22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου
16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1
19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1
3η αγωνιστική

Κυριακή 23 Ιουνίου
22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου
22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1
22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου
19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1
19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3
22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1
22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1
19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3
22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου
19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου
19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου
19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου
19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου
19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1
22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου
19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1
22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου
22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου
22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου
22:00 Τελικός, ΕΡΤ1

Απόστολος Βαξεβανέλλης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
ΑΘΗΝΑ +
spot_img

Συμβαίνει στην Αθήνα