21 C
Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

21 C

Με Στανόγεβιτς ο Λεβαδειακός, 2-1 τον ΟΦΗ

Με δύο γκολ του Στανόγεβιτς ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-1 του ΟΦΗ για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Ο Στανόγεβιτς άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Βοιωτίας στο 25ο λεπτό, ο Αραβίδης ισοφάρισε στο 43΄για τον ΟΦΗ αλλά δύο λεπτά αργότερα, ξανά ο Στανόγεβιτς έγραφε το τελικό 2-1.

Στο δεύτερο γκολ όμως η μπάλα δεν έχει περάσει ολόκληρη την γραμμή από την εκτέλεση φάουλ του 30χρονου μέσου. Στη συγκεκριμένη φάση πάντως οι γηπεδούχοι είχαν ζητήσει πέναλτι.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Σανίνο): Μπάγιτς, Ναγκίς (80’ Γιακουμάκης), Μαρκόρβσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Σαβαντόγκο, Μητρόπουλος (64’ Όμο), Αντιλεχού, Στανόγεβιτς (78’ Καθάριος).

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Νάστος, Ντίνας, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Μιχόγιεβιτς, Κοιλιάρας (58’ Κουτσιανικούλης), Παπάζογλου, Κοροβέσης, Μπολάκης (77’ Σασί).