ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ- ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
06:00-08:00: Γιώργος Αποστολίδης – “Μια Ημέρα στην Αθήνα”
06:59–07:00 Ένθετο «Ευ ζην» (Έλενα Μπρέγιαννη)
07:59-08:00 Ένθετο “Passport” (Σάσσα Πάλλη)
08:00-09:00: Γιάννης Παπαγεωργίου και Αθηνά Κορλίρα – “Ελεύθερη Κυκλοφορία”
08:59-09:00 Ένθετο “Τα Κτήρια της πόλης μας” (Νάνσυ Αγγελοπούλου)
09:00-10:00: Σοφία Μπερετάνου – “Μαζί το πρωί”
09:59-10:00 Ένθετο “Τι θα κάνουμε σήμερα;” (Τμήμα πολιτισμού)
10:00 – 11.00 Δευτέρα ως Πέμπτη Γιώργος Μελιγγώνης – “Πολιτική Αθήνα”
11.00 – 12.00 Δευτέρα ως Πέμπτη Δημήτρης Κουκλουμπέρης – “Ραντάρ”
11:56-12:00 Ένθετο «Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)
10.00 – 12.00 Κάθε Παρασκευή Απόστολος Χονδρόπουλος & Γιώργος Κατσίγιαννης – “Εκτακτο Παράρτημα”
11:56-12:00 Ένθετο «Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)
12:00-13:00: Γιάννης Λαυράνος και Νίκος Καρούτζος – “Τι Τρέχει;”
12:59-13:00-Ένθετο “Το βιβλίο της εβδομάδας” (Κωστής Μοστράτος)
13:00-14:00: Ελευθερία Κουμάντου – Ελεωνόρα Ορφανίδου – “Ντάμες Σπαθί”
13:59-14:00-Ένθετο “Ευ ζην” (Έλενα Μπρέγιαννη)
14:00-15:00 Κατερίνα Παπαβασιλείου – “Μεσημβρινή Ενημέρωση”
15:00 – 16:00: Μιχάλης Λεάνης – ” Πλοίο τράκαρε με τρένο”
15:59-16:00-‘Ένθετο “Τι θα κάνουμε σήμερα;” (Τμήμα πολιτισμού)
16:00-17:00: Ιάσων Τριανταφυλλίδης – “Αθήνα, μ’ ακούς;”
16:59-17:00-Ένθετο “Τα Κτήρια της πόλης μας” (Νάνσυ Αγγελοπούλου)
17:00-18:00: Κατερίνα Πουλοπούλου – “Τι παίζει;”
18:00 – 19:00: Έλενα Χατζηιωάννου – “Ράδιο City”
18:59-19:00-Ένθετο “Το βιβλίο της εβδομάδας” (Κωστής Μοστράτος)
19:00-20:00: Αριστέα Γιάννου – “Γλυκιά Συμμορία”
19:56-20:00-Ένθετο “Ξέρω μια ιστορία” (Οδυσσέας Ιωάννου)
20:00-20:30: Κώστας Ράπτης – “Μικρό Μαγκαζίνο”
20:30-21:00: Μουσικό Πρόγραμμα
21:00 – 22:00: Σαπφώ Ματσιώρη – “Ένας Αλλιώτικος Κόσμος”
21:59-22:00-Ένθετο “Passport” (Σάσσα Πάλλη)
22:00-24:00 Κάθε Δευτέρα: Κωνσταντίνος Ταχτσίδης – “Το soundtrack της Ζωής τους”
22:00-24:00 Τρίτη με Παρασκευή: Αφροδίτη Παπακαλού – “Στον Αέρα”
00:00-02:00 ΤΡΙΤΗ ΩΣ ΣΑΒΒΑΤΟ: Δώρα Αποστόλου – “Νυχτερινά και ταξιδιάρικα”
00:00-02:00 ΔΕΥΤΕΡΑ: Γιάννης Ξυνόπουλος – “Το τελευταίο βαγόνι”
Πέμπτες:
02:00-03:00 Δέσποινα Τσώτου “Νύχτα.gr” “Νύχτα.gr”
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ
00:00-02:00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Δώρα Αποστόλου – “Νυχτερινά και ταξιδιάρικα”
00:00-02:00 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΔΕΥΤΕΡΑ: Γιάννης Ξυνόπουλος – “Το τελευταίο βαγόνι”
02:00–07:00: Playlist
07:00-08:00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Γιάννης Θεοδόσης – “Και Γύρω-γύρω Πόλη”
08:00-09:00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Νίκος Λαλιώτης – ” Η Συναυλία του Σαββάτου”
07:00-08:00 ΚΥΡΙΑΚΗ: Γιάννης Θεοδόσης – “Και Γύρω-γύρω Πόλη”
08:00–09:00 “Οι φίλοι της μουσικής” Κάθε πρώτη και δεύτερη Κυριακή του μήνα, με τον Αλέξανδρο Χαρκιολάκη
08:00–09:00 Κυριακή: Υακίνθη Λάγιου – “Και φευγαλέοι και αιώνιοι”
09:00–10:00 ΣΑΒΒΑΤΟ: Νάνσυ Αγγελοπούλου – “Παράθυρο με θέα”
9:00–10:00 ΚΥΡΙΑΚΗ: Νάνσυ Αγγελοπούλου – “Παράθυρο με θέα”
10:00-11:00 ΣΑΒΑΤΟ: Πάνος Πολυζωίδης – “Τοπόσημα”
10:00–11:00 ΚΥΡΙΑΚΗ:Τασούλα Επτακοίλη – “Αθήνα με ουρά”
10:00–11:00: Σάββατο: Φίλιππος Παππάς “Αθήνα, το Φελέκι σου”
11:00–12:00: Σάββατο: Κωστής Μοστράτος “Αθήνα, το Φελέκι σου”
11:00–12:00: Κυριακή: SOLO Καλεσμένος στο μικρόφωνο του 984, ο ποιητής, Γιάννης Ευθυμιάδης.
(επιμέλεια εκπομπής Αριστέα Γιάννου)
12:00–13:00 Σάββατο: Μαρία Παύλου “Μένουμε Αθήνα”
13:00–14:00: Σάββατο: “Το Τετράδιο” – Οι μαθητές της θεατρικής ομάδας “Azima” “σκηνοθετούν” την δική τους “παράσταση”
(επιμέλεια εκπομπής Πάνος Καββαδάς )
12:00–14:00 Κυριακή: Μαρία Παύλου “Μένουμε Αθήνα”
14:00–14:30: Ελένη Ζαμαρία – “Magazino / Ραδιοεφημερίδα”
14:30–16:00: Στέφανος Λεμονίδης, Διονύσης Δελλής – “Sport City”
16:00–18:00: Οδυσσέας Ιωάννου – “Ο Sido ονειρεύεται”
18:00–19:00: Τασούλα Επτακοίλη – “Τα Δικά μας Απογεύματα”
19:00–21:00: Σάββατο: Μουσικό Πρόγραμμα
19:00-20:00 Κυριακή: “Δημόσια και Ιδιωτικά” Στο μικρόφωνο του 984 o διεθνούς φήμης διευθυντής φωτογραφίας, Γιώργος Αρβανίτης αποκαλύπτει γεγονότα της ζωής και της πλούσιας καριέρας του, συνομιλώντας με την σκηνοθέτιδα και συγγραφέα, Ελισάβετ Χρονοπούλου, η οποία έγραψε τη βιογραφία του: «Γιώργος Αρβανίτης – Μία ζωή στο φως».
(Επιμέλεια εκπομπής Έλενα Χατζηιωάννου)
20:00–21:00: Κυριακή: Γιάννης Ιωαννίδης – Φωτεινή Κοκκινάκη
– “Ελληνική Ένωση για τα Διακαιώματα του Ανθρώπου”
21:00-22:00: Μαρίνα Χαρίτου – “Αυτοσχεδιασμοί”
22:00-24:00: Νίκος Λυμπερόπουλος – “Soundtrack”
00:00-02:00 ΔΕΥΤΕΡΑ: Γιάννης Ξυνόπουλος – “Το τελευταίο βαγόνι”
02:00–06:00: Playlist