30.3 C
Κυριακή, 25 Αυγούστου, 2024

30.3 C

Super League-8η αγωνιστική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και έπιασε κορυφή. Δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟΚ στη Ριζούπολη, αλλά νίκησε τον Απόλλωνα με 3-1.

Με τέρματα των Χασάν και Μασούρα, στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ εκτός έδρας και έπιασε κορυφή στην Super League 1. Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ με δύο πέναλτι στο τέλος, πέρασε νικηφόρα (3-1) από τη Ριζούπολη σε βάρος του Απόλλωνα.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι της ΑΕΛ με την Λαμία, λόγω κρουσμάτων κορονοϊού στην θεσσαλική ομάδα.

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «κόλλησε» στο 0-0 με τον Παναιτωλικό έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες και δύο δοκάρια, ενώ λίγο αργότερα ο Ατρόμητος σόκαρε τον Παναθηναϊκό περνώντας νικηφόρα από το ΟΑΚΑ 0-1 με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Υπενθυμίζουμε ότι οι αγώνες Άρης-ΑΕΚ και Αστέρας Τρίπολης-Βόλος έχουν αναβληθεί εξαιτίας κρουσμάτων κορονοϊού και θα οριστούν σε νέες ημερομηνίες.