ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ- ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ


06:00- 08:00: Γιώργος Αποστολίδης – «Μία ημέρα στην Αθήνα» (δίωρο)
06:59 – 07:00-Ένθετο «Ευ ζην» (Έλενα Μπρέγιαννη)
07:59-08:00-Ένθετο «Passport» (Σάσα Πάλλη)

08:00-10:00: Μαργαρίτα Μυτιληναίου «Βόλτα»
08:59-09:00-Ένθετο «Ταυτότητα κτιρίων» (Νάνσυ Αγγελοπούλου)
09:59-10:00-‘Ένθετο «Τι θα κάνουμε σήμερα;» (Τμήμα πολιτισμού)

10:00- 11:00: Μιχάλης Λεάνης  «Πλοίο Τράκαρε με Τρένο»

11:00- 12:00: Γιάννης Λαβράνος – Νίκος Καρούτζος «Τι Τρέχει;»
11:56-12:00-Ένθετο « Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)

12:00-13:00: Ελευθερία Κουμάντου – Ελεωνόρα Ορφανίδου / «Ντάμες Σπαθί»
12:59-13:00-Ένθετο «Το βιβλίο της εβδομάδας» (Κωστής Μοστράτος)

13:00-13:58: Αθηνά Κορλίρα-Αλεξάνδρα Βουδούρη / «Ο γύρος του κόσμου σε 1 ώρα»
13:59-14:00-Ένθετο «Ευ ζην» (Έλενα Μπρέγιαννη)

14:00-15:00: Κατερίνα Παπαβασιλείου – «Magazino»

15:00 – 16:00: Ιάσονας Τριανταφυλλίδης – «Αθήνα μ’ ακούς;»
15:59-16:00-‘Ένθετο «Τι θα κάνουμε σήμερα;» (Τμήμα πολιτισμού)

16:00 – 17:00: Αριστέα Γιάννου – «Γλυκιά Συμμορία»
16:59-17:00-Ένθετο «Ταυτότητα κτιρίων» (Νάνσυ Αγγελοπούλου)

17:00 – 18:00: Κατερίνα Πουλοπούλου – «Κάτι Παίζει»

18:00-19:00: Σαπφώ Ματσιώρη / «Ένας Αλλιώτικος Κόσμος»
18:59-19:00-Ένθετο «Το βιβλίο της εβδομάδας» (Κωστής Μοστράτος)

19:00-19:15: Δομίνα Διαμαντοπούλου / «Μικρό Μαγκαζίνο»

19:15 – 20:00: Σαπφώ Ματσιώρη / «Ένας Αλλιώτικος Κόσμος»
19:56-20:00-Ένθετο « Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)

20:00-21:00: Λίλλυ Καρατζαφέρη / «Παρτιτούρες»
Ένθετο «Passport» (Σάσα Πάλλη)

21:00-22:00: Έλενα Χατζηιωάννου / «Η Παλίρροια των Αισθήσεων»

22:00-24:00: Χρήστος Παπαμιχάλης / «Σε σταθμούς και σε ηχεία»

00:00-01:00: Γιάννης Ξυνόπουλος / «Το τελευταίο βαγόνι»

Πεμπτες:
02:00-03:00: Δέσποινα Τσώτου «Νύχτα.gr»

02:00-06:00: Playlist

 

ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ

01:00 – 08:00: Playlist

07:00 –  08:00: Γιάννης Θεοδόσης – «Και Γύρω-γύρω Πόλη»

08:00 – 09:00: Σάββατο: Λίλλυ Καρατζαφέρη – «Πρωινές Παρτιτούρες»

     –                   Κυριακή: Αλέξανδρος Χαρκιολάκης – «Οι φίλοι της μουσικής»

09:00 –  10:00: Αφροδίτη Παπακαλού – «Στον Αέρα»

10:00 – 11:00: Σάββατο: Κατερίνα και Ίρις Κουρούκλη
–                                «Σαν το σκύλο με τη γάτα»

–                     Κυριακή: Σοφία Μπερετάνου – «Μαζί την Κυριακή»

11:00 – 12:00: Σάββατο: Κωστής Μοστράτος / Φίλιππος Παππάς
–                                     «Αθήνα, το Φελέκι σου»

–                   Κυριακή:  Αιμιλία Υψηλάντη, ηθοποιός – «Solo»
–                                 (επιμέλεια εκπομπής Αριστέα Γιάννου

12:00 – 14:00: Μαρία Παύλου «Μένουμε Αθήνα»

14:00 – 14:30: Ελένη Ζαμαρία – Magazino / Ραδιοεφημερίδα

14:30 – 16:00: Στέφανος Λεμονίδης, Διονύσης Δελλής – «Sport City’»

16:00 – 18:00: Οδυσσέας Ιωάννου – «Ο Sido ονειρεύεται»-

18:00 – 19:00: Τασούλα Επτακοίλη – «Τα δικά μας απογεύματα»

19:00 – 20:00: Σάββατο: Χρήστος Παπαμιχάλης: «Ραντάρ»

–                     Κυριακή: Έλενα Χατζηιωάννου, «Δημόσια και Ιδιωτικά»
–                                    Τάνια Γιαννούλη στην Τεχνόπολη με τίτλο Women in jazz
–                                    και ο Δημήτρης Τρίκας, δημοσιογράφος-μουσ.παραγωγός

20:00 – 21:00: Σάββατο: Μουσικό Πρόγραμμα

–                        Κυριακή: Γιάννης Ιωαννίδης – Φωτεινή Κοκκινάκη:
–                                      «Ελληνική Ένωση για τα Διακιώματα του Ανθρώπου»

21:00 – 22:00:  Μαρίνα Χαρίτου – «Αυτοσχεδιασμοί»

22:00 – 24:00: Νίκος Λυμπερόπουλος – «Σάουντρακ»

00:00 – 02:00:  Δώρα Αποστόλου – «Νυχτερινά και ταξιιάρικα»

02:00 – 06:00: Playlist