21.3 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

21.3 C

Χωρίς νικητή το Άρης – Πανιώνιος – “Έμειναν” στο 1-1

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο “Κλεάνθης Βικελίδης” ανάμεσα σε Άρη και Πανιώνιο. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Οι “κίτρινοι” έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 11ο λεπτό λόγω της αποβολής του Μίγκιεν Μπάσα, αλλά άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαβιέρ Ματίγια λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48′). Οι κυανέρυθροι έφθασαν στην ισοφάριση στο 56ο λεπτό, με τον Σωτήρη Τσιλούλη να αξιοποιεί το μοναδικό κενό που βρήκαν οι φιλοξενούμενοι στην άμυνα των γηπεδούχων.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Δεληζήσης (λ. τρ. 68′ Φετφατζίδης), Ρόουζ, Κόρχουτ, Ματίγια, Μπάσα, Ματέο Γκαρσία (64′ Βέλεθ), Τόνσο (77′ λ.τρ Νίκο Μαρτίνες), Λάρσον, Ντιγκινί.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Άκης Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Κότσιτς, Κόρμπος, Μακσίμοβιτς (14′ λ.τρ. Άρσε), Τσιλούλης (87′ Καμαρά), Μακρύλλος, Σιντί Αλί (80′ Σπιριντόνοβιτς), Ντουρμισάι.