21.9 C
Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024

21.9 C

Σέφιλντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3: Διπλό με ανατροπή για τους “κόκκινους διάβολους”

Το γκολ που δέχτηκε στα πρώτα λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Μπράμαλ Λέιν» από την ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ την αφύπνισε και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους είχε κάνει την ανατροπή.

Μετά το 0-0 με τη Σίτι στο ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής, η Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-2 της Σέφιλντ, στο τελευταίο ματς της 13ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο γκολκίπερ των «κόκκινων διαβόλων», Ντιν Χέντερσον, έκανε «δώρο» στους γηπεδούχους στο ξεκίνημα του ματς, αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο ο Μάρκους Ράσφορντ και ο Αντονί Μαρσιάλ είχαν φέρει την ομάδα του Σόλσκιερ σε «θέση οδηγού».

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ράσφορντ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ φάνηκε να δίνει (ουσιαστικά) «τέλος» στο ματς, κάτι που κι έγινε παρά το δεύτερο προσωπικό γκολ του ΜακΓκόλντρικ στο 87΄, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην 12η ήττα τους σε 13 ματς (έχουν μόλις μία ισοπαλία) και, πλέον, αναζητούν ένα θαύμα για να παραμείνουν στα… σαλόνια του αγγλικού ποδοσφαίρου.