Ο Αθήνα 9.84 στηρίζει το πολύτιμο έργο της απεξάρτησης και επανένταξης εφήβων και νέων της στροφής του ΚΕΘΕΑ.
Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα κατά των ναρκωτικών, την Κυριακή 26 Ιουνίου, στην εκπομπή “Μαζί την Κυριακή” στις 10 το πρωί, ο Aθήνα 9.84 φιλοξενεί τα παιδιά της μπάντας της Στροφής.
Θα μας τραγουδήσουν λίγο πριν την μεγάλη συναυλία της ΣΤΡΟΦΗΣ ΚΕΘΕΑ , στην πλατεία Συντάγματος, και θα μας μιλήσουν για τον αγώνα τους για μια ζωή χωρίς εξαρτήσεις.
Με το σύνθημα “ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ” τα παιδιά της στροφής μας ανοίγουν την καρδιά τους και ο Αθήνα 9.84 είναι δίπλα τους για μια ζωή με νόημα σε μια κοινωνία χωρίς αποκλεισμούς.
Επιμέλεια εκπομπής: Σοφία Μπερετάνου