Καθημερινή φαίνεται πώς θα είναι η ιστορική μέρα της επιστροφής της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.
Η πιθανότερη ημερομηνία διεξαγωγής του πρώτου αγώνα στην «Αγια-Σοφιά – Opap Arena» είναι η 3η Οκτωβρίου.
Τα εγκαίνια που είναι προγραμματισμένα την Παρασκευή, 30 Σεπτεμβρίου είναι ο λόγος της μετάθεσης του αγώνα με τον Ιωνικό για την 6η αγωνιστική μετά το Σ/Κ.
Κι αυτό διότι οι εργασίες αφαίρεσης όσων θα τοποθετηθούν για τις εορταστικές εκδηλώσεις και αποκατάστασης του γηπέδου δεν προλαβαίνουν να ολοκληρωθούν εντός 48ώρου, οπότε αναγκαστικά το ματς θα πάει για Δευτέρα.
Ανδρέας Χανιάς