Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.
Οι Αρκάδες ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν απειλήθηκαν από τους αντιπάλους τους και έφτασαν στην επικράτηση σχετικά εύκολα έχοντας τον Μπαρτόλο κορυφαίο παίκτη.
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-0
Γήπεδο: «Θ. Κολοκοτρώνης»
Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Σκόρερς: Τιλίκα (19’), Γκαρντάφσκι (44’)
Κίτρινες: Ζουκάνοβιτς (60’)- Μεγιάδο (44’)
Κόκκινη: –
Συνθέσεις:
ΑΣΤΕΡΑΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος- Ρούμπεν Γκαρθία, Ζουκάνοβιτς, Καστάνιο- Άλβαρες, Ιγκλέσιας (75’ Βαλιέντε), Ντομίνγκεθ (46’ Στάνκο), Λέο Τίλικα- Μπαρτόλο (74’ Μπερτόγλιο, 87’ λ.τ.Ριέρα), Γκαρντάφσκι (65’ Κρέσπι), Μπαράλες
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στίβενς- Μπαλογιάννης (73’ Θοράρινσον), Βούρος, Διαμαντής, Λάρσον- Μεγιάδο (46’ Τοράλ), Ντουρμισάι (46’ Μπιφουμά), Ντιουσέ (62’ Στάικος) – Περέα, Ντικό (57’ Μπουζούκης), Γκερέρο
Σ. Λεμονίδης