Επίδειξη δύναμης έκανε η Φράιμπουργκ που πέρασε από το «Μποζουάρ» με το επιβλητικό 4-0 επί της Ναντ και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.
Ασταμάτητη Φράιμπουργκ, πέρασε σαν… σίφουνας και από την έδρα της Ναντ (0-4), πανηγυρίζοντας την τέταρτη νίκη της σε τέσσερις αγωνιστικές για τον 7ο όμιλο του φετινού Europa League και ούσα πλέον «αγκαλιά» με την πρώτη θέση, στο +5 από τη δεύτερη Καραμπάγκ και με δύο αγωνιστικές να απομένουν!
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Καραμπάγκ-Ολυμπιακός 0-0
Ναντ-Φράιμπουργκ 0-4
Η επόμενη αγωνιστική (27/10):
Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός (22:00)
Ναντ-Καραμπάγκ (22:00)
Η βαθμολογία του ομίλου:
1. Φράιμπουργκ 12 (11-1)
2. Καραμπάγκ 7 (7-2)
3. Ναντ 3 (2-10)
4. Ολυμπιακός 1 (1-8)
Απόστολος Βαξεβανέλλης