Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον πιο σημαντικό αγώνα από τις οκτώ πρώτες αναμετρήσεις για τη φάση νοκ άουτ των play-off του Europa League.
Θα μπορούσε εύκολα να είναι αναμέτρηση νοκ-άουτ στο Champions League. Παρόλα αυτά, το Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποτελεί την πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Europa League. Τελευταία φορά οι δύο ομάδες βρέθηκαν τη σεζόν 2018/19 στα προημιτελικά του Champions League με τους Καταλανούς να προκρίνονται με 2 νίκες.
Το πρόγραμμα των πρώτων αγώνων:
Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (19:45)
Άγιαξ-Ουνιόν Βερολίνου (19:45)
Ζάλτσμπουργκ-Ρόμα (19:45)
Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ρεν (19:45)
Γιουβέντους-Ναντ (22:00)
Λεβερκούζεν-Μονακό (22:00)
Σεβίλλη-Αϊντχόφεν (22:00)
Σπόρτινγκ-Μίντιλαντ (22:00)
Οι ρεβάνς διεξάγονται μία εβδομάδα μετά (23/02) με τις ώρες στα ζευγάρια να… αντιστρέφονται.