Μετά από ένα φοβερό παιχνίδι που κράτησε 3 ώρες, η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε με 2-1 Καρολίνας Πλίσκοβα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Indian Wells.
Μετά από ένα άκρως συναρπαστικό ματς διάρκειας 2 ωρών και 34 λεπτών, η κορυφαία Ελληνίδα επικράτησε της Καρολίνα Πλίσκοβα με 6-4, 5-7, 6-3 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης για δεύτερη σερί χρονιά.
Εκεί θα παίξει αύριο με τη νικήτρια του αγώνα ανάμεσα στην Πέτρα Κβίτοβα και την Τζέσικα Πεγκούλα.
Ανδρέας Χανιάς