Ξεκαθαρίζει το τοπίο στο Europa League, με τις ρεβάνς των προημιτελικών να διεξάγονται απόψε (22:00)καθώς ξεχωρίζουν οι αγώνες Ρόμα-Φέγενορντ και Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Στη Ρώμη, η Ρόμα υποδέχεται τη Φέγενορντ θέλοντας να ανατρέψει την ήττα (1-0) του πρώτου αγώνα και να κάνει… 2/2 ενάντια στους Ολλανδούς μετά και την περσινή κατάκτηση του Conference League ενάντια στον συγκεκριμένο αντίπαλο.
Το πρόγραμμα (όλα τα ματς είναι στις 22:00)
Ρόμα-Φέγενορντ (0-1)
Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (2-2)
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Γιουβέντους (0-1)
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Λεβερκούζεν (1-1)
Τα ημιτελικά
Σπόρτινγκ ή Γιουβέντους με Σεβίλλη ή Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Ρόμα ή Φέγενορντ με Ουνιόν ή Λεβερκούζεν
Ανδρέας Χανιάς