Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Δημήτρης Κουτσούμπας θα επισκεφθεί σήμερα Σάββατο 22 Απρίλη τη Φθιώτιδα.
Το πρόγραμμά του έχει ως εξής:
Στις 11.00 θα επισκεφθεί το χωριό Ομβριακή Δομοκού.
Στις 13.00 θα επισκεφθεί τις Βελεσσιώτες Δομοκού, όπου θα τελεστεί επιμνημόσυνη δέηση για τους αγωνιστές της ΕΑΜικής Αντίστασης Δημήτρη Κουτσούμπα, ιερέα – διδάσκαλο και Κωνσταντίνο Κουτσούμπα, από τις Βελεσσιώτες, που εκτελέστηκαν από τους Γερμανούς τον Απρίλη 1944 στο Χρισσό Φωκίδας. Την επιμνημόσυνη δέηση θα τελέσει ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας κύριος Συμεών.
Στις 21.00 θα παραβρεθεί και θα χαιρετίσει στην εκδήλωση της ΚΟΒ ΛΑΡΚΟ και των ΚΟ Λοκρίδας του ΚΚΕ στην ταβέρνα «ΑΡΚΤΙΟ», στον Θεολόγο Φθιώτιδας.