Eνώπιον του ανακριτή απολογείται σήμερα ο 37χρονος πατέρας που ξέχασε το 5,5 μηνών βρέφος του μέσα στο αυτοκίνητό του στην Άρτα με αποτέλεσμα να υποστεί πνευμονική εμβολή και καρδιακή ανακοπή.
Ο 37χρονος αλλά και η σύζυγός του νοσηλεύονται στο νοσοκομείο της Άρτας. Μάλιστα ο πατέρας νοσηλεύεται φρουρούμενος σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο της ψυχιατρικής κλινικής.
Χθες η 27χρονη ζήτησε να δει το σύζυγό της και η αστυνομία έδωσε ειδική άδεια στο ζευγάρι, που συναντήθηκε τελικώς δύο φορές. Σύμφωνα με πληροφορίες, η συνάντηση τους ήταν συγκινητική, με την 27χρονη κοπέλα να παρηγορεί και να δίνει ελαφρυντικά στον σύζυγό της για το χαμό του μωρού τους.
Η τελευταία πράξη του δράματος θα παιχτεί αύριο Σάββατο το μεσημέρι στην Περδικορράχη Άρτας με την κηδεία και ταφή του άτυχου βρέφους, στην οποία θα παραστούν και οι δύο γονείς.