Το έργο του Frank McGuinness «Κάποιος να με προσέχει» ανεβαίνει για δεύτερη χρονιά, φέτος στο θέατρο Βεάκη. Την σκηνοθεσία υπογράφει η Αθανασία Καραγιαννοπούλου. Ερμηνεύουν: Αντίνοος Αλμπάνης, Σωτήρης Σκάντζικας, Δημήτρης Παπαγεωργίου. Παραστάσεις κάθε Δευτέρα και Τρίτη στις 21.00. Εισιτήρια από 15€.
Η Ομάδα Θεατρείς παρουσιάζει το αστυνομικό θρίλερ του Τζων Πρίσλεϋ, «ο Επιθεωρητής έρχεται…» στον Μικρό Κεραμεικό. Την σκηνοθεσία υπογράφει η Μαριλένα Μοραγλή. Παραστάσεις κάθε Δευτέρα και Τρίτη στις 21.15. Εισιτήρια από 12€.