Τους αντιπάλους τους στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ των γυναικών έμαθαν οι τέσσερις ομάδες που συνεχίζουν στη διοργάνωση.
Ύστερα από τη σχετική κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Δ.Σ. της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης στο ΟΑΚΑ, ο κάτοχος του τίτλου Παναθηναϊκός θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ η Ελευθερία Μοσχάτου θα αντιμετωπίσει τις Εσπερίδες Καλλιθέας με «έπαθλο» την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.
Οι ημιτελικοί του Κυπέλλου γυναικών θα πραγματοποιηθούν στις 24 Ιανουαρίου, ενώ ο τελικός θα διεξαχθεί στις 18 Φεβρουαρίου, πριν από τον τελικό του φάιναλ έιτ για το Κύπελλο ανδρών.
Απόστολος Βαξεβανέλλης