To έργο του Ντοστογιέφσκι, «Κροκόδειλος», που περιγράφει την τσαρική Ρωσία και τις παθογένειές της, κάνει πρεμιέρα απόψε στο Θέατρο Πόρτα. Την σκηνοθεσία υπογράφουν ο Δημήτρης και ο Ορέστης Σταυρόπουλος. Παίζουν: Λάμπρος Γραμματικός, Ερατώ Μανδαλενάκη, Μαρία Μοσχούρη, Αντώνης Χρήστου. Παραστάσεις Δευτέρα και Τρίτη, στις 21.00. Εισιτήρια από 15 ευρώ
«Η αγάπη», μια παράσταση για την μνήμη και την τρίτη ηλικία, ανεβαίνει απόψε στο Υπόγειο του Θεάτρου Τέχνης, σε σκηνοθεσία της Ελένης Ευθυμίου. Πρωταγωνιστούν: Παντελής Παπαδόπουλος, Μαριέττα Σγουρδαίου, Κωνσταντίνα Τάκαλου, Γιώτα Κουιτζόγλου, Μάρκος Κώτσιας. Κάθε Δευτέρα & Τρίτη στις 21.00. Εισιτήρια από 15 ευρώ