Μετά τη sold out πρώτη τους συνεργασία στην εορταστική χριστουγεννιάτικη συναυλία στην Αγγλικανική Εκκλησία, η διάσημη Κροάτισσα οργανίστα Tea Kulaš και η καταξιωμένη Ελληνίδα σοπράνο Γεωργία Μπαλαμπίνη, ενώνουν ξανά τις δυνάμεις τους, για να μας ταξιδέψουν αυτό το καλοκαίρι, σε ένα πολυποίκιλο και πλούσιο υφολογικά ρεπερτόριο οργάνου και φωνής.
Σημείο εκκίνησης του μουσικού ταξιδιού η συναυλία τους, το Σάββατο 1 Ιουνίου στις 8.30μμ, στην ιδιαίτερης ακουστικής αίθουσα του Φιλολογικού Συλλόγου Παρνασσού, εκτελώντας δεξιοτεχνικά έργα των J.S.Bach, A.Stradella, G.F. Handel, J.Haydn, W.A. Mozart, G.Faure, Arvo Pärt και J. Tavener.
Bach in the City – Summer Edition
Tea Kulaš και Γεωργία Μπαλαμπίνη
Συναυλία για σοπράνο και εκκλησιαστικό όργανο
Φιλολογικός Σύλλογος «Παρνασσός»
Πλατεία Αγ. Γεωργίου Καρύτση 8, Αθήνα
Σάββατο 1η Ιουνίου 2024, 20.30
Κόστος εισιτηρίων:
10 ευρώ στην προπώληση 12 ευρώ στην είσοδο