Ο Απόστολος Σίσκος προκρίθηκε εύκολα στους ημιτελικούς των 200μ. ύπτιο, κατά τη 2η ημέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κολύμβησης, που διεξάγεται στο Βελιγράδι.
Ο 19χρονος αθλητής τερμάτισε τρίτος στην 1η προκριματική σειρά με 1:58.50 και στο σύνολο κατέλαβε την πέμπτη θέση, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή του στους ημιτελικούς, που θα διεξαχθούν στις 20:19. Τον ταχύτερο χρόνο των προκριματικών σημείωσε ο Ελβετός Ρόμαν Μιτιούκοφ με 1:57.19.
Απόστολος Βαξεβανέλλης