Μπορεί να έμεινε για έναν χρόνο στον Ολυμπιακό, όμως ο Στέφαν Γιόβετιτς είχε ενεργό ρόλο για την κατάκτηση του Conference League, ωστόσο οι δρόμοι των δύο πλευρών… χώρισαν μετά τη λήξη του συμβολαίου του.
Ο Μαυροβούνιος φορ έκανε μία ανάρτηση το πρωί της Τετάρτης (10/07) μέσα από την οποία αποχαιρέτησε τους Πειραιώτες και λίγες ώρες μετά, ήρθε η σειρά της ομάδας να πει το δικό της… αντίο στον ποδοσφαιριστή.
Συγκεκριμένα έγραψε: «Ευχαριστούμε Στέφαν Γιόβετιτς, Θα είσαι για πάντα μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού».
Ανδρέας Χανιάς