Το βανάκι του ΑΘΗΝΑ 9.84 κάνει στάση την Παρασκευή 19 Ιουλίου στην Πλατεία Συντάγματος και μεταδίδει ζωντανά, από τις 15:00 έως 19:00, από την καρδιά της Αθήνας όπου διεξάγεται, το μεγάλο φινάλε του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Beach Volley.
Ο Δήμος Αθηναίων, ο Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων (ΟΠΑΝΔΑ) και η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης φέρνουν για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley στην Πλατεία Συντάγματος, από τις 18 έως 21 Ιουλίου.
Οι 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας σε άνδρες και γυναίκες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας για το 2024.