Η UEFA περιόρισε τη λίστα των πιθανών αντιπάλων της ΑΕΚ στον τρίτο προκριματικό του Conference League, εφόσον φυσικά αποκλείσει την Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες.
Σε περίπτωση πρόκρισης της ΑΕΚ στον 3ο προκριματικό του Conference League, σε βάρος της Ιντερ Εσκάλδες, η «Ένωση» θα κληρωθεί με τον νικητή των «ζευγαριών» TΣΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία) – Μπουντούτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο), Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) – Αραράτ (Αρμενία), Νόα (Αρμενία) – Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα) ή με τον ηττημένο από τα δύο ακόλουθα ζευγάρια του δεύτερου προκριματικού του Europa League:
Άγιαξ-Βοϊβοντίνα
Μπράγκα-Μακάμπι Πετάχ Τίκβα
Η κλήρωση θα διεξαχθεί στις 15:00 ώρα Ελλάδας
Απόστολος Βαξεβανέλλης