Χωρίς την παρουσία του Παναθηναϊκού θα πραγματοποιηθεί η διαδικασία των εκλογών για την ανάδειξη του νέου προέδρου της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, ο οποίος θα είναι ο πρώην CEO του ΠΑΟΚ, Μάκης Γκαγκάτσης.
Η εκλογική Γενική Συνέλευση της ΕΠΟ είναι σε εξέλιξη αυτή την ώρα σε ξενοδοχείο της Βουλιαγμένης, με την αντιπρόεδρο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Αθηνά Μπαλωμένου να βρίσκεται στο χώρο, εντούτοις όπως έγινε γνωστό απ’ την πλευρά του “τριφυλλιού” δεν θα μπει στην αίθουσα της συνέλευσης για να ψηφίσει, με τους “πράσινους” να επιλέγουν την αποχή απ’ τη συγκεκριμένη διαδικασία.
Κίνηση που μεταφράζεται ως ξεκάθαρη διαφωνία για τις επιλογές που θα γίνουν στην Ομοσπονδία, αλλά κι ως “αντίδραση” στη στάση που κρατήθηκε απ’ την πλευρά του ΠΑΟΚ, στις εκλογές για την ανάδειξη του νέου προέδρου της Super League.
Απόστολος Βαξεβανέλλης