Σε μία ακόμα προσθήκη προχώρησε ο Ολυμπιακός, αφού ο σύλλογος του Πειραιά γνωστοποίησε την απόκτηση του Κρίστοφερ Βέλντε.
Μέσω ανακοίνωσης, οι «ερυθρόλευκοι» επισημοποίησαν τη συνεργασία τους με τον εξτρέμ, ο οποίος βρέθηκε στην Ελλάδα για να περάσει ιατρικά και να υπογράψει.
Από το βράδυ της Κυριακής (28/7) ο Κρίστοφερ Βέλντε βρίσκεται στην Αθήνα προκειμένου να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες τα είχαν βρει σε όλα με την Λεχ Πόζναν και ο παίκτης ήρθε στη χώρα μας για να κλείσει και τυπικά το θέμα.
Ο Βέλντε πέρασε τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και στη συνέχεια ανακοινώθηκε από την πειραϊκή ΠΑΕ. Ο πολυτιμότερος παίκτης του περσινού πολωνικού πρωταθλήματος ανήκει και επίσημα στον Ολυμπιακό.
Ανδρέας Χανιάς